Zajęcia indywidualne przez Skype

Ucz się w dowolnym miejscu na Ziemi

Taki sposób prowadzenia zajęć cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością, szczególnie wśród osób zabieganych, które cenią swój czas.

Słuchacze, którzy decydują się na indywidualny kurs przez skype, mogą uczyć się wygodnie w domu lub w pracy, nie tracąc czasu na dojazdy. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkają, czy są w domu, czy też w podróży służbowej. Nie ma też konieczności odwoływania zajęć w przypadku wyjazdów słuchacza, dzięki czemu lekcje odbywają się regularnie. Taki sposób nauczania sprawdza się na każdym poziomie.

Program zajęć przez skype nie różni się od tradycyjnych lekcji. Zajęcia mogą być oparte na pracy z podręcznikiem. Materiały uzupełniające książkę, jak zadania domowe i dodatkowe ćwiczenia, słuchacz otrzymuje wówczas od lektora mailem. Po ich rozwiązaniu, uczeń odsyła je nauczycielowi do sprawdzenia. Kurs może być również prowadzony na podstawie autentycznych tekstów i artykułów. W takim przypadku lektor z odpowiednim wyprzedzeniem przesyła słuchaczowi materiały, które będą realizowane podczas lekcji. Dzięki temu kursant może przed zajęciami zapoznać się z omawianym tekstem i dodatkowymi zadaniami.

Warunki techniczne:

Do zajęć na skype potrzebny jest tylko laptop lub komputer stacjonarny z kartą dźwiękową, słuchawkami i mikrofonem oraz oczywiście dostęp do Internetu.

Bezpłatne oprogramowanie można znaleźć pod adresem www.skype.com i zainstalować na swoim komputerze.