Arcydziełka (7-12 lat)

Sztuka to nie tylko zamknięte w drewnianych ramach płaskie płótna, wiszące w cichych salach muzealnych, „ciała obce”, nie mające związku z nami, ze światem, z życiem codziennym. To nie wytwory szalonego artysty. To nie odległe, niedostępne światy, do których nie mamy wstępu. Sztuka to okno, lustro, odzwierciedlenie wszystkiego co nas otacza. Nas samych. Wystarczy tylko odnaleźć drogę i wszystkimi zmysłami zagłębić się w te tajemnicze obszary. Możemy wreszcie patrząc - zobaczyć, słuchając - usłyszeć, dotykając - poczuć, próbując – posmakować.

Działania plastyczne poprzedza swobodna rozmowa na dany temat, czasem krótka opowieść, czy wsłuchiwanie się w muzykę. Poznajemy materiały, z którymi będziemy pracować, wszystkimi zmysłami, dotykamy je, oglądamy, rozmawiamy o nich, zastanawiamy się co można stworzyć z nieoczywistych materiałów, albo jak użyć tych tradycyjnych w zupełnie nowy, nietypowy sposób. Na początku tworzymy prace wspólne, aby w pełni poczuć się częścią grupy oraz poznać się nawzajem, stworzyć przyjazną i bezpieczną atmosferę.

Na zajęciach uczymy się przede wszystkim jak poprzez działania plastyczne swobodnie wyrażać swoje myśli i emocje, rozwijamy wyobraźnie oraz wrażliwość estetyczną, uczymy się twórczego rozwiązywania problemów. Poznajemy wiele różnych technik oraz dzieła znanych artystów.

Zajęcia prowadzi Pani Martyna, posiadająca bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć.

Metody nauczania na zajęciach w klubokawiarni